Twenty Fourteen - en to ka translation catalogue (90 entries)

note: Description of the plugin/theme
en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
ka: 2014 წელს ჩვენი ნაგულისხმევი თემა საშუალებას გაძლევთ შექმნათ ადაპტიური საიტი-ჟურნალი, თანამედროვე დიზაინით. გამოაჩინეთ მთავარ გვერდზე რჩეული ჩანაწერები ბადის, ან სლაიდერის სახით. გამოიყენეთ ვიჯეტების სამი არე, საიტის მოსარგებად. შეეცადეთ აგრეთვე შეცვალოთ შიგთავსის სახე გვერდის შაბლონის საშუალებით და შექმენით მონაწილეთა გვერდი, საიტის ავტორების საჩვენებლად. საიტი-ჟურნალის შექმნა WordPress-ის საშუალებით კიდევ უფრო ადვილი გახდა.

note: Template Name of the plugin/theme
en: Full Width Page
ka: სრულფართობიანი თემა

note: Template Name of the plugin/theme
en: Contributor Page
ka: თანამონაწილეს გვერდი

en: Tag Archives: %s
ka: ტეგების არქივი: %s

en: Search Results for: %s
ka: ძებნის შედეგები: %s

en: Post format to show:
ka: ჩანაწერების ფორმატის ჩვენება

en: Number of posts to show:
ka: ჩანაწერების რაოდენობა:

en: Title:
ka: სათაური:

en: This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photo</a>. | This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photos</a>.
ka[0]: ეს გალერეა შეიცავს <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s ფოტოს</a>.

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ka: დაწვრილებით <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: More asides
ka: მეტი Aside-ჩანაწერი

en: More galleries
ka: სხვა გალერეები

en: Galleries
ka: გალერეა

en: More links
ka: მეტი ბმული

en: Links
ka: ბმულები

en: More quotes
ka: მეტი ციტატა

en: Quotes
ka: ციტატები

en: More audio
ka: მეტი აუდიო

en: Audio
ka: აუდიო

en: More videos
ka: მეტი ვიდეო

en: Videos
ka: ვიდეო რგოლები

en: More images
ka: მეტი სურათი

en: Images
ka: სურათები

en: Use this widget to list your recent Aside, Quote, Video, Audio, Image, Gallery, and Link posts.
ka: გამოიყენეთ ეს ვიჯეტი ახალი ჩანაწერების, ციტატების, აუდიო- და ვიდეო-ჩანაწერების, სურათების, გალერეებისა და ბმულების საჩვენებლად.

en: Sticky
ka: მიჭიკარტებული

en: <span class="meta-nav">Next Post</span>%title
ka: <span class="meta-nav">შემდეგი სტატია:</span>%title

en: <span class="meta-nav">Previous Post</span>%title
ka: <span class="meta-nav">წინა სტატია:</span>%title

en: <span class="meta-nav">Published In</span>%title
ka: <span class="meta-nav">გამოქვეყნებულია:</span>%title

en: Post navigation
ka: პოსტის ნავიგაცია

en: Posts navigation
ka: პოსტების ნავიგაცია

en: Next &rarr;
ka: შემდეგი &larr;

en: &larr; Previous
ka: &larr; წინა

en: Don&rsquo;t display tag on front end.
ka: არ გამოაჩინო ტეგი გარე ინტერფეისში.

en: Tag Name
ka: ტეგის სახელი

en: For an in-depth tutorial, and more tips and tricks, visit the <a href="%s">Twenty Fourteen documentation</a>.
ka: დეტალური სახელმძღვანელო და დამატებითი ინფორმაცია შეგიძლიათ მოიძიოთ <a href="%s">Twenty Fourteen-თემის დოკუმენტაციაში</a>.

en: Enhance your site design by using <a href="%s">Featured Images</a> for posts you&rsquo;d like to stand out (also known as post thumbnails). This allows you to associate an image with your post without inserting it. Twenty Fourteen uses featured images for posts and pages&mdash;above the title&mdash;and in the Featured Content area on the home page.
ka: გააუმჯობესეთ თქვენი საიტის დიზაინი <a href="%s">ჩანაწერების მინიატურების</a> საშუალებით. ეს ფუქნცია საშუალებას გაძლევთ მიაბათ სურათი ჩანაწერზე, მისი ტექსტში ჩასმის გარეშე. თემა Twenty Fourteen იყენებს მინიატურებს ჩანაწერებისა და გვერდებისათვის (სათაურის ზემოთ), აგრეთვე მთავარი გვერდის სექციაში „რჩეული ჩანაწერები“.

en: The home page features your choice of up to 6 posts prominently displayed in a grid or slider, controlled by a <a href="%1$s">tag</a>; you can change the tag and layout in <a href="%2$s">Appearance &rarr; Customize</a>. If no posts match the tag, <a href="%3$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
ka: მთავარ გვერდზე შესაძლებელია 6 ჩანაწერის გამოჩენა, ბადის, ან სლაიდერის სახით. ისინი მონიშნულია <a href="%1$s">ტეგით</a>. ტეგის სახელის გადარქმევა და გამოსახვის ვარიანტის შეცვლა შესაძლებელია სექციაში <a href="%2$s">„გარეგანი სახე“ &rarr; „მორგება“</a>. თუ ტეგიანი ჩანაწერი ვერ მოიძებნა, გამოჩნდება <a href="%3$s">მიჭიკარტებული ჩანაწერები</a>.

en: Slider
ka: სლაიდერი

en: Grid
ka: ცხრილი

en: Layout
ka: გვერდის განლაგება

[ctx: featured content default tag slug]
en: featured
ka: რჩეული

en: Use a <a href="%1$s">tag</a> to feature your posts. If no posts match the tag, <a href="%2$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
ka: გამოიყენეთ <a href="%1$s">ტეგი</a>, ჩანაწერის რჩეულად მოსანიშნად. თუ არცერთი ჩანაწერი არ არის ამ ტეგით მონიშნული, გამოჩნდება <a href="%2$s">მიჭიკარტებული ჩანაწერები</a>.

en: Featured Content
ka: რჩეული შიგთავსი

en: Background may only be visible on wide screens.
ka: ფონი გამოჩნდება მხოლოდ ფართო ეკრანზე.

en: May only be visible on wide screens.
ka: გამოჩნდება მხოლოდ ფართო ეკრანებზე.

en: Display Site Title &amp; Tagline
ka: სათაურისა და აღწერილობის ჩვენება

en: Site Title Color
ka: საიტის სათაურის ფერი

en: Twenty Fourteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
ka: Twenty Fourteen მოითხოვს მინიმუმ WordPress 3.6 ვერსიას. თქვენ გაქვთ %s ვერსია. გთხოვთ განაახლოთ და ხელახლა სცადოთ.

en: Next Image
ka: შემდეგი ნახატი

en: Previous Image
ka: წინა ნახატი

en: Skip to content
ka: შიგთავსზე გადასვლა

en: Primary Menu
ka: ძირითადი მენიუ

en: Search
ka: ძებნა

en: Page %s
ka: გვერდი %s

en: %d Article | %d Articles
ka[0]: %d სტატია

en: Next
ka: შემდეგ

en: Previous
ka: წინა

[ctx: Lato font: on or off]
note: Translators: If there are characters in your language that are not supported by Lato, translate this to 'off'. Do not translate into your own language.
en: on
ka: off

en: Appears in the footer section of the site.
ka: გამოჩნდება საიტის სარდაფის სექციაში.

en: Footer Widget Area
ka: სარდაფის ვიჯეტების არე

en: Additional sidebar that appears on the right.
ka: დამატებითი გვერდითა ზოლი, რომელიც გამოჩნდება მარჯვნივ.

en: Content Sidebar
ka: შიგთავსის ზოლი

en: Main sidebar that appears on the left.
ka: ძირითადი, გვერდითა ზოლი მარცხნივ.

en: Primary Sidebar
ka: ძირითადი გვერდითა ზოლი

en: Secondary menu in left sidebar
ka: დამატებითი მენიუ მარცხნივ

en: Top primary menu
ka: ძირითადი მენიუ

en: Proudly powered by %s
ka: გამოყენებული ძრავი: %s

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ka: როგორც ჩანს, ჩვენ არ შეგვიძლია ვიპოვნოთ ის, რასაც თქვენ ეძებთ.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ka: უკაცრავად, მაგრამ არცერთი ჩანაწერი არ ემთხვევა თქვენს საძიებო სიტყვებს. გთხოვთ, სცადოთ ახლიდან განსხვავებული სიტყვებით.

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ka: მზად ხართ გამოაქვეყნოთ ახალი სტატია? <a href="%1$s">დაიწყეთ აქედან.</a>.

en: Nothing Found
ka: ვერაფერი ვერ მოიძებნა

en: Pages:
ka: გვერდები:

note: translators: %s: Name of current post
en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ka: ვრცლად: %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: % Comments
ka: % კომენტარი

en: 1 Comment
ka: 1 კომენტარი

en: Leave a comment
ka: კომენტარის დატოვება

en: Comments are closed.
ka: დისკუსია დახურულია.

en: Newer Comments &rarr;
ka: უფრო ახალი კომენტარები &larr;

en: &larr; Older Comments
ka: &larr; უფრო ძველი კომენტარები

en: Comment navigation
ka: გადასვლა კომენტარებში

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
ka[0]: %1$s კომენტარი: &ldquo;%2$s&rdquo;

en: Category Archives: %s
ka: კატეგორიის არქივი: %s

en: All posts by %s
ka: %s-ის ყველა სტატია

en: Archives
ka: არქივები

en: Yearly Archives: %s
ka: წლის არქივი: %s

en: Monthly Archives: %s
ka: თვის არქივი: %s

en: Daily Archives: %s
ka: დღის არქივი: %s

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ka: ამ მისამართზე არაფერი არ მოიძებნა. სცადეთ გამოიყენოთ ძებნა.

en: Not Found
ka: ვერ მოიძებნა
